Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postup

Příprava nehtu

 Správná příprava nehtu je jednou z nejdůležitějších věcí na celé nehtové modeláži. Pokud nebude nehet správně připraven, může se stát, že výsledek modeláže nebude podle Vašich představ.

nehet_1-150x150.jpgKaždý se během dne dotýká mnoha věcí a nehtech ulpívají nečistoty. Pro gelové nehty je nebezpečná hlavně mastnota. Proto doporučujeme nehty očistit speciálním čističem, který je většinou na lihové bázi (používá se i k čištění štětců). Berte si často nové kosmetické tampony, abyste mastnotu nenanesli zpět na nehet. Po důkladném očištění můžeme začít s úpravou samotných nehtů. Nejprve běžným způsobem upravte kůžičku kolem nehtu. Poté zbruste nehet po celém jeho povrchu, doporučujeme použít pilník s kvalitou hrubosti 180, a důkladně odstraňte veškerý lesk. Znovu očistěte nehet lihovým čističem a zkontrolujte, zda na něm nejsou lesklá místa. Pokud nehet vypadá tak jako na obrázku, je skvěle připraven na další postup.

 

Nalepení tipu

nehet_2-150x150.jpgNalepování tipů na nehet je relativně jednoduché, ale dokonalosti dosáhnete až s léty praxe. Vyberte správný tip podle velikosti nehtu a postupujte podle návodu, který je u tipů uveden. Čiré tipy, které jsou stále populárnější, vyžadují dokonalé lepení. Použití většího množství lepidla a jemné zbroušení tipu pilníkem napomůže k lepší přilnavosti tipu na nehet a zabráníte tím odchlipování. Důležité ale zároveň je použít přesné množství lepidla na plochu, kde se tip překrývá s vlastním nehtem. Nikdy tip nečistěte čističem. Poté proveďte zkrácení tipu na požadovanou délku a zbrousíme umělý tip tak, aby nebyl přechod mezi vlastním nehtem a tipem příliš nápadný.

 

Modeláž nehtu

nehet_3-150x150.jpgA nehet už máme připravený k vlastní nehotové modeláži. Naneste první vrstvu gelu. Postupujte směrem od středu ke konci nehtového tipu. Mějte na paměti, že gelová modeláž je zcela odlišná od modeláže akrylové. Štětcem nepoklepávejte, ani na něj netlačte, hrozí tak vznik nežádoucích drobných bublinek. Při aplikaci gelu se rovněž nikdy nesmí štětcem pohybovat nahoru a dolů, ale vždy pouze v jednom směru. V ideálním případě by se při nanášení gelu vůbec neměl štětec odtáhnout od nehtu. Správná aplikace je jedním tahem!

Gel dejte vytvrdit do UV lampy. Doba tvrzení závisí jak na druhu gelu, tak na výkonnosti lampy. K optimální době tvrzení dojdete zkušeností.

Po vytvrzení gelu přichází na řadu, v případě francouzské nehtové modeláže, vytvarování špičky bílým gelem, který se opět nechá vytvrdit v UV lampě.

Poté přichází na řadu vytvarování perfektního tvaru nehtu pomocí další vrstvy gelu. Ta by měla být nanesena od středu ke konci nehtového tipu a měla by být vzdálena asi 2mm od nehtového lůžka i od bočních stran nehtu. Opět necháme vytvrdit a po přebroušení aplikujeme konečnou vrstvu. Můžeme nanést lesk nebo třpytky, který opět vytvrdíme v UV lampě. V případě používání jednofázového gelu, vytváříme jednotlivé vrstvy právě tímto jedním gelem. Někdy stačí pouze dvě vrstvy, vždy záleží na konzistenci a hustotě nanášeného gelu.

 

A máme hotovo! Můžeme se těšit z krásných a dokonalých gelových nehtů…

 
 

 

Poslední fotografie